Kalejdoskop – w roli głównej galaretka

Kalejdoskop – w roli głównej galaretka

Kalejdoskop… albo „drink bezalkoholowy”, a tak naprawdę deser z galaretki. Z podanych składników można zrobić np. dwie szklaneczki deseru oraz kilka muffinek galaretkowych, a także kilka małych galaretek o ciekawych kształtach. Jednak do przygotowania takiego deseru potrzebujemy cierpliwości i trochę czasu.


Składniki

- 1 żółta galaretka;
- 1 zielona galaretka;
- 1 czerwona galaretka;
- 1 niebieska galaretka;
- mały serek homogenizowany waniliowy.
 

Kalejdoskop – w roli głównej galaretka

Przygotowanie

Żółtą galaretkę przygotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu (można dodać trochę mniej wody). Ostudzić i przelać do szklanek, zostawiając miejsce na drugą galaretkę, pozostałą galaretkę wlać do silikonowych foremek na muffinki. Część z tej galaretki można pomieszać z serkiem i wówczas do kilku foremek wlać galaretkę, a do pozostałych galaretkę z serkiem. Pozostawić do stężenia.

Czerwoną i zieloną galaretkę przygotować jak wyżej, do połowy można dodać serek. Rozlać do foremek na muffinki na wcześniejszą galaretkę. Z pozostałych przygotować w foremkach galaretki o różnych kształtach. Ja użyłam plastikowych foremek do wycinania z ciasta kształtów ciastek, które szczelnie z jednej strony zawinęłam folią spożywczą. Po stężeniu powstały galaretki o ciekawych kształtach. Tak powstałe galaretki układamy w szklankach i foremkach muffinkowych na stężałą galaretkę.

Przygotować niebieską galaretkę tak jak poprzednie i tężejącą rozlać do szklanek i foremek.

 

Kalejdoskop – w roli głównej galaretka