Kontrowersyjna sałatka z zupek chińskich

Kontrowersyjna sałatka z zupek chińskich

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, więc osoby, które planują spędzić Sylwestra w domu, na pewno zastanawiają się na menu na ten czas, w tym nad sałatkami.
Tą sałatkę przygotowałam może drugi raz, ponieważ osobiście za nią nie przepadam. Z kolei na imprezach znika dość szybko. Część osób o tej sałatce ma takie samo zdanie jak ja, ale są i tacy co tą sałatkę bardzo lubią.
Nie lubię zupek chińskich i ich zapachu, kiedyś przygotowałam ją tylko z makaronem z tych zupek i dodałam moje ulubione przyprawy. Jak dla mnie są pyszniejsze sałatki, ale czego się nie robi dla gości :)
Przepis na sałatkę mam od kolegi, dla którego ta sałatka jest hitem…


Składniki

- podwójna pierś z kurczaka;
- 2 zupki chińskie np. łagodna i ostra;
- 1 papryka np. czerwona;
- 5-6 ogórków konserwowych;
- 1 mała puszka kukurydzy;
- 1 mała czerwona cebula;
- majonez;
- przyprawa do kurczaka;
- papryka ostra;
- sól;
- pieprz;
- ewentualnie szczypior do oprószenia;
- olej do smażenia.

Przygotowanie

Makaron pokrusz i tylko z przyprawami z saszetki wsyp do miski, zalej wodą, mniej więcej do przykrycia makaronu. Odstaw na około 3 minuty. Kiedy makaron zmięknie, wrzuć na sitko i zaczekaj, aż woda odcieknie.
Pierś z kurczaka dokładnie umyj, oczyść, pokrój w kostkę i zamarynuj w przyprawie do kurczaka. Rozgrzej patelnię, wlej olej, dodaj mięso i podsmaż.
Cebulę obierz i pokrój w drobną kosteczkę. Z papryki usuń gniazdo nasienne i pokrój w kostkę. Ogórka również pokrój w drobną kosteczkę, a kukurydzę odsącz.
W dużej misce połącz ostudzony makaron, kurczaka oraz pozostałe składniki.
Dodaj majonez, przypraw solą, pieprzem oraz papryką do smaku i całość dokładnie wymieszaj.

Kontrowersyjna sałatka z zupek chińskich