Prezent urodzinowy z „tropikalnym prądem”

Prezent urodzinowy z „tropikalnym prądem”
Oczywiście to był dodatkowy prezent urodzinowy dla mojej koleżanki. Można powiedzieć prezent 3w1. Czyli był: orzeźwiający deser z galaretki, „alkohol - pina colada” i oczywiście kwiatek. Prezent był bardzo udany, wszystkim bardzo się podobał, no i smakował. Koleżanka była nim bardzo miło zaskoczona. Oczywiście goście też otrzymali swoje małe deserki. Są już kolejne zamówienia na galaretki zamknięte w słoiczkach. Czas pokaże co jeszcze się w nich znajdzie :)


Składniki (na 3 słoiczki z żółtą galaretką z bratkiem)

- 2 żółte galaretki;
- mały serek homogenizowany waniliowy;
- bratki lub inne kwiatki jadalne.


Składniki (na 3 słoiczki z zieloną i czerwoną galaretką)

- 1 zielona galaretka;
- 1 czerwona galaretka;
- mały serek homogenizowany waniliowy.
 

Prezent urodzinowy z „tropikalnym prądem”
Przygotowanie (na 3 słoiczki z żółtą galaretką z bratkiem)

Pierwszą galaretkę przygotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu (można dodać trochę mniej wody). Ostudzić i przelać do słoiczków lub szklanek, zostawiając miejsce na drugą galaretkę wymieszaną z serkiem. Pozostawić do stężenia. Należy pamiętać, aby w odpowiednim momencie do tężejącej galaretki wrzucić kwiatki (oczywiście wcześniej delikatnie umyte i osuszone). Z tym jest trochę zabawy :). Drugą galaretkę dokładnie połączyć z dwoma lub trzema łyżkami serka homogenizowanego i przelać na stężoną galaretkę. Ponownie pozostawić do stężenia.
 

Prezent urodzinowy z „tropikalnym prądem”
Przygotowanie (na 3 słoiczki z zieloną i czerwoną galaretką)

Pierwszą galaretkę przygotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu (można dodać trochę mniej wody). Ostudzić i połączyć z połową serka. Przelać do słoiczków mniej więcej do połowy i pozostawić do stężenia. Z drugą galaretką postąpić podobnie.

Prezent urodzinowy z „tropikalnym prądem”