Recenzja nowej książki Anny Starmach

Zapraszam na recenzję książki Anny Starmach „Pyszne 25. Nowa porcja przepisów”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Recenzja nowej książki Anny Starmach

W książce znajdziemy 70 smakowitych przepisów, zarówno na słodkie jak i słone dania. Kiedy otrzymałam książkę i szybko ją przeglądnęłam, pół godziny później zajadałam kluski leniwe według przepisu, który w niej znalazłam.

Recenzja nowej książki Anny Starmach

Z książką można się bardzo szybko zapoznać, ponieważ na początku znajdziemy oprócz nazw potraw również miniaturki ich zdjęć po przygotowaniu. To bardzo fajny sposób na szybką prezentację przepisów. 

Recenzja nowej książki Anny Starmach

Kluski leniwe, tak samo jak i autorce książki, mnie również przypominają dzieciństwo, a na dodatek są wyjątkowo pyszne i takie proste do przygotowania. Poniżej zdjęcie przygotowanych przeze mnie kluseczek.

Recenzja nowej książki Anny Starmach

Tak, właśnie w tej książce znajdziemy przepisy na proste, fajne i smaczne dania. Wspomnę również, że składniki są łatwo dostępne, często mamy je w swoich kuchniach i nie są drogie. Skąd wiem, że Ani kluski leniwe kojarzą się z dzieciństwem? Oczywiście, pewno większości z nas akurat to danie kojarzy się z dzieciństwem, jednak wszystkie przepisy w tej książce zostały poprzedzone, kilkuzdaniowym wstępem autorki. Przy każdym przepisie jest także duże zdjęcie przygotowanego dania. 

Recenzja nowej książki Anny Starmach

W książce znajdziemy przepisy według których przygotujemy pyszne śniadania, przekąski, sałatki, zupy, dania główne, a także desery. Między innymi jest przepis na „minifrittaty z brokułami”, „ratatouille z chorizo”, „kluski leniwe”, „omlet na słodko” czy „ciasteczka z karmelem i orzechami”… To tylko kilka propozycji. 

Recenzja nowej książki Anny Starmach

W każdym przepisie przy składnikach podana jest informacja na ile sztuk lub dla ilu osób przewidziano danie. Sposób przygotowania napisany jest prosto i zrozumiale, więc nawet osoba, która nie ma dużego doświadczenia w kuchni, z przygotowaniem dania z pewnością sobie poradzi. Proste? Bardzo :)
Na końcu książki znajduje się niezbędnik w którym podane są między innymi wskazówki dotyczące przygotowania klasycznego „kremu waniliowego”, czy „suszenia pomidorów”. Myślę, że niemal każdemu uda się takie dania przygotować. Ja już skorzystałam z kilku przepisów, kilka sobie przypomniałam, czy odświeżyłam. W ekspresowym tempie udało mi się też przygotować omet.

Recenzja nowej książki Anny Starmach

Osobiście lubię spędzać dużo czasu w kuchni. Wiem jednak doskonale, jak bardzo potrzebne są przepisy na łatwe, codzienne, szybkie, a zarazem pyszne dania. W książce mamy nową porcję takich przepisów. Chociaż ma miękką oprawę, to została wydana na dobrym jakościowo papierze, a zdjęcia w niej zawarte, prezentują się bardzo apetycznie. Może jedynie brakuje mi w niej bardziej szczegółowego spisu treści z podziałem na śniadania, dania główne, zupy, sałatki, ciasta, desery.

*   *   *   *   *   *   *   *   *
„Pyszne 25. Nowa porcja przepisów”.
Anna Starmach
Wydawnictwo Znak 2014

*   *   *   *   *   *   *   *   *

Rabat dla czytelników bloga od Wydawnictwa Znak:

Jeśli zdecydujecie się zrobić zakupy za minimum 100 zł - otrzymacie RABAT w wysokości 40 zł.

Szczegóły promocji:

  1. Aby skorzystać z promocji należy wpisać na stronie www.znak.com.pl kod rabatowy - magiel40
  2. Gdy wartość Twojego zamówienia wyniesie 100 zł, od Twojego zamówienia zostanie odjęte 40 zł.
  3. Rabat nie łączy się z innymi kodami rabatowymi.
  4. Kod rabatowy jest ważny do 17 marca 2014 roku.