Urządzenie do popcornu - Ariete model 2954

Urządzenie do popcornu - Ariete model 2954

Uwielbiam testować nowe rzeczy, szczególnie urządzenia kuchenne i nie ukrywam, że i tym razem sprawiło mi to ogromną przyjemność. Zapraszam na test urządzenia do prażenia kukurydzy model 2954 marki Ariete, która to powstała w 1964 roku w sercu Toskanii. W urządzeniach tej marki szczególnie urzeka mnie retro design – takie też jest urządzenie do popcornu. Oczy przyciąga jego czerwona, połyskująca obudowa w połączeniu z kremowym frontem. Obsługa jest wyjątkowo prosta i sprowadza się do wsypywania kukurydzy ;) 
Na przygotowanie 60 g popcornu potrzebujemy zaledwie dwóch minut. Gotowy popcorn nie ocieka tłuszczem, gdyż powstaje pod wpływem gorącego powietrza. W tej maszynie w ogóle nie używamy tłuszczu. Gotowa prażona kukurydza ma przyjemny zapach. Pod wylot popcornu należy podstawić stosunkowo wysokie naczynie, aby uniknąć jego rozpryskiwania po kuchni.

Jak działa…? Zobacz 

Moc urządzenia: 1100 W
Wymiary: 16 x 22 x 30 cm, więc nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie
Waga: 0,97 kg
Długość przewodu 105 cm
Składa się z kilku elementów, które łatwo utrzymać w czystości.

Urządzenie do popcornu - Ariete model 2954Urządzenie do popcornu - Ariete model 2954

Urządzenie do popcornu - Ariete model 2954

Urządzenie do popcornu - Ariete model 2954

Takie małe urządzenie, a u nas zrobiło furorę. Już mamy zamówienia na jego wypożyczenie na urodziny kilku dzieciaków, a więc nie tylko jest idealne, aby przygotować popcorn na seans filmowy. Będzie również świetnym urozmaiceniem dziecięcych imprez. Należy tylko pamiętać, aby wcześniej zakupić eko ziarna kukurydzy, a będziemy mieć Party Time pełen uśmiechu.

Nam najbardziej smakuje w wersji tradycyjniej - z solą, ale można również posypać parmezanem, papryką, ziołami, a w wersji maxi podawać w karmelu.
Więcej ciekawych informacji również na FB MagicKitchen